Elnät
Får, lamm och getter
105 cm
50 m
Elnät får dubbel spets 105 cm 50 m
Antal i förpackning: 1
Elnät för får, lamm och getter. 105 cm högt och 50 m långt med 14 dubbelspetsade stolpar för stabil montering.
Läs mer
- Produkttyp Elnät
- Djur Får, lamm och getter
- Höjd 105 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-1330620
- EAN 7320270093216
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Får, lamm och getter
- Höjd 105 cm
Beskrivning av Elnät får dubbel spets 105 cm 50 m
Swedguard Elnät får dubbel spets är ett komplett elstängselnät för får, lamm och getter. Det passar när du vill sätta upp en flyttbar eller kompletterande hage med god stabilitet.
Nätet är 105 cm högt och 50 meter långt. Det har 9 horisontella polytentrådar med rostfria ledare och gjutna kors. Den nedersta tråden är inte strömförande för att minska spänningsbortfall mot marken. De 14 dubbelspetsade stolparna är monterade på nätet.
| Produkttyp | Elnät |
| Djur | Får, lamm och getter |
| Höjd | 105 cm |
| Längd | 50 m |
| Artikelnummer | 13-1330620 |
| EAN | 7320270093216 |
| Leverantörsartikelnummer | 1330620 |
| Varumärke | Swedguard |
| Produkttyp | Elnät |
| Djur | Får, lamm och getter |
| Höjd | 105 cm |
| Längd | 50 m |
| Motstånd | 0,8 Ohm/m |
| Maskstorlek | 15x15 cm / 15x10 cm |
| Antal stolpar | 14 st |
| Stolpspets | Dubbelspets |
| Färg | Röd |
| Material | Polytentråd med rostfri ledare |
Liknande produkter
Swedguard
Elnät höns & smådjur 112 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Höns och smådjur
- Höjd 112 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271770
- EAN 3338020043003
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Höns och smådjur
- Höjd 112 cm
1 969 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Höns och smådjur
112 cm
50 m
Swedguard
Elnät Super får 90 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Får och getter
- Höjd 90 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271710
- EAN 7320272717103
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Får och getter
- Höjd 90 cm
1 345 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Får och getter
90 cm
50 m
Swedguard
Elnät kanin och smådjur 65 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Kanin och smådjur
- Höjd 65 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271720
- EAN 3338020045540
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Kanin och smådjur
- Höjd 65 cm
1 429 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Kanin och smådjur
65 cm
50 m