Elnät
Höns och smådjur
112 cm
50 m
Elnät höns & smådjur 112 cm 50 m
Antal i förpackning: 1
Elnät för höns och andra smådjur. 112 cm högt och 50 m långt med 15 dubbelspetsade stolpar monterade på nätet.
Läs mer
- Produkttyp Elnät
- Djur Höns och smådjur
- Höjd 112 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271770
- EAN 3338020043003
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Höns och smådjur
- Höjd 112 cm
Beskrivning av Elnät höns & smådjur 112 cm 50 m
Swedguard Elnät höns & smådjur är ett komplett elstängselnät för fjäderfä och mindre djur. Nätet är 112 cm högt och 50 meter långt och levereras med stolpar monterade på nätet.
Nätet har 12 horisontella polytentrådar med rostfria ledare och gjutna kors. Den nedersta tråden är inte strömförande, vilket minskar risken för spänningsbortfall mot marken. För längre sträckor kan flera nät kopplas ihop.
| Produkttyp | Elnät |
| Djur | Höns och smådjur |
| Höjd | 112 cm |
| Längd | 50 m |
| Artikelnummer | 13-271770 |
| EAN | 3338020043003 |
| Leverantörsartikelnummer | 271770 |
| Varumärke | Swedguard |
| Produkttyp | Elnät |
| Djur | Höns och smådjur |
| Höjd | 112 cm |
| Längd | 50 m |
| Motstånd | 0,7 Ohm/m |
| Maskstorlek | 7,5x20 cm / 7,5x16 cm / 7,5x15 cm / 7,5x10 cm / 7,5x5 cm |
| Antal stolpar | 15 st |
| Stolpspets | Dubbelspets |
| Färg | Röd |
| Material | Polytentråd med rostfri ledare |
Liknande produkter
Swedguard
Elnät får dubbel spets 105 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Får, lamm och getter
- Höjd 105 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-1330620
- EAN 7320270093216
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Får, lamm och getter
- Höjd 105 cm
1 845 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Får, lamm och getter
105 cm
50 m
Swedguard
Elnät Super får 90 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Får och getter
- Höjd 90 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271710
- EAN 7320272717103
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Får och getter
- Höjd 90 cm
1 345 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Får och getter
90 cm
50 m
Swedguard
Elnät kanin och smådjur 65 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Kanin och smådjur
- Höjd 65 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271720
- EAN 3338020045540
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Kanin och smådjur
- Höjd 65 cm
1 429 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Kanin och smådjur
65 cm
50 m