Elnät
Får och getter
90 cm
50 m
Elnät Super får 90 cm 50 m
Antal i förpackning: 1
Extra kraftigt elnät för får och getter. 90 cm högt och 50 m långt med 14 enkelspetsade stolpar.
Läs mer
- Produkttyp Elnät
- Djur Får och getter
- Höjd 90 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271710
- EAN 7320272717103
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Får och getter
- Höjd 90 cm
Beskrivning av Elnät Super får 90 cm 50 m
Swedguard Elnät Super får är ett extra kraftigt elstängselnät för får och getter. Det passar för flexibla hagar och kompletterande stängsling där du vill ha ett färdigt nät som snabbt kan sättas upp.
Nätet är 90 cm högt och 50 meter långt. Det har 9 horisontella polytentrådar med rostfria ledare och gjutna kors. Den nedersta tråden är inte strömförande för att minska spänningsbortfall. 14 enkelspetsade stolpar är monterade på nätet.
| Produkttyp | Elnät |
| Djur | Får och getter |
| Höjd | 90 cm |
| Längd | 50 m |
| Artikelnummer | 13-271710 |
| EAN | 7320272717103 |
| Leverantörsartikelnummer | 271710 |
| Varumärke | Swedguard |
| Produkttyp | Elnät |
| Djur | Får och getter |
| Höjd | 90 cm |
| Längd | 50 m |
| Motstånd | 0,9 Ohm/m |
| Maskstorlek | 30x15 cm / 30x10 cm |
| Antal stolpar | 14 st |
| Stolpspets | Enkelspets |
| Färg | Röd |
| Material | Polytentråd med rostfri ledare |
Liknande produkter
Swedguard
Elnät får dubbel spets 105 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Får, lamm och getter
- Höjd 105 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-1330620
- EAN 7320270093216
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Får, lamm och getter
- Höjd 105 cm
1 845 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Får, lamm och getter
105 cm
50 m
Swedguard
Elnät kanin och smådjur 65 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Kanin och smådjur
- Höjd 65 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271720
- EAN 3338020045540
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Kanin och smådjur
- Höjd 65 cm
1 429 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Kanin och smådjur
65 cm
50 m
Swedguard
Elnät höns & smådjur 112 cm 50 m
- Produkttyp Elnät
- Djur Höns och smådjur
- Höjd 112 cm
- Längd 50 m
- Artikelnummer 13-271770
- EAN 3338020043003
- Varumärke Swedguard
- Produkttyp Elnät
- Djur Höns och smådjur
- Höjd 112 cm
1 969 kr
/ Styck
Finns i lager
Elnät
Höns och smådjur
112 cm
50 m