Non-Stop Long Distance Bootie 4-pack
Antal i förpackning: 1
Hundsockor som ger bra skydd för hundens tassar. Perfekta vid snö och is, men även vid andra typer av påfrestande underlag såsom het asfalt, grus, mm.
Läs mer
Beskrivning av Non-Stop Long Distance Bootie 4-pack
Hundsockor som ger bra skydd för hundens tassar. Perfekta vid snö och is, men även vid andra typer av påfrestande underlag såsom het asfalt, grus, eller annat. Vid snöiga underlag skyddar sockorna din hunds tassar från att samla på sig snö och is som lätt fastnar och kan göra ont. Skyddar även mot smuts och främjar läkningsprocessen vid eventuella behandlingar då behandlingsmedlet får verka ostört.
Kardborrband som fäste för bättre passform och högre komfort.
4-pack, blå.
| Storlek | Bredd på tass (cm) |
| XXXS | 2,5 - 3,5 cm |
| XXS | 3,5 - 4,5 cm |
| XS | 4,5 - 5,5 cm |
| S | 5 - 5,99 cm |
| M | 6 - 6,99 cm |
| L | 7 - 7,99 cm |
| XL | 8 - 9 cm |
| XXL | 9 - 10 cm |
Liknande produkter
Finns i flera varianter
Finns i lager
Finns i flera varianter
Finns i lager
Finns i flera varianter
Finns i lager
Finns i flera varianter
Finns i lager