Happy Cat Adult Sensitive Skin&Coat
Antal i förpackning: 1
Det perfekta fodret för att bevara din katts välvårdade päls
Läs mer
Beskrivning av Happy Cat Adult Sensitive Skin&Coat
Produktbeskrivning
Detta foder hjälper din katt att bevara en välvårdad päls genom ett balanserat innehåll av lättsmält kyckling, linfrön samt sol- och rapsolja.
De hudaktiva näringsämnena bitoin, zink och omega-fettsyror främjar utvecklingen av en glansig och vacker päls samtidigt som den höga smakligheten skapar en uppskattad kost hos din katt!
Egenskaper
- Stödjer hud- och pälskondition.
- Innehåller rikligt med hudaktiva näringsämnen.
- Hög smaklighet.
Innehållsförteckning
| Kycklingkött | 22% |
| Laxmjöl | 5% |
| Solrosolja | 4% |
| Rapsolja | 1% |
| Äppelpressmassa | 0,4% |
| Linfrö | 0,16% |
| Yucca schidigera | 0,1% |
| Koriander | 0,13% |
| Cikoriapulver | 0,15% |
| Rismjöl | |
| Hydrolyserad lever | |
| Köttmjöl | |
| Majs | |
| Majsmjöl | |
| Potatisflingor | |
| Risprotein | |
| Animaliskt fett | |
| Lignocellulosa | |
| Betmassa | |
| Natriumklorid | |
| Kaliumklorid | |
| Jäst | |
| Mjölktistel | 0,13% |
| Kronärtskocka | 0,13% |
| Maskros | 0,13% |
| Ingefära | 0,13% |
| Björkblad | 0,13% |
| Kamomill | 0,13% |
| Brännässla | 0,13% |
| Rosmarin | 0,13% |
| Salvia | 0,13% |
| Lakritsrot | 0,13% |
| Timjan | 0,13% |
Näringsinnehåll
| Näringsinnehåll | Per 100 g |
| Råprotein | 34 g |
| Råfett | 15 g |
| Råfiber | 3 g |
| Råaska | 8 g |
| Kalcium | 1,4 g |
| Kalium | 0,7 g |
| Fosfor | 1,05 g |
| Natrium | 0,65 g |
| Magnesium | 0,08 g |
| Omega-6 | 4 g |
| Omega-3 | 0,4 g |