Happy Cat Junior Anka GrainFree
Antal i förpackning: 1
Ett mycket välsmakande torrfoder tillagat på ett spannmålsfritt recept med välsmakande anka
Läs mer
Beskrivning av Happy Cat Junior Anka GrainFree
Produktbeskrivning
Ett välsmakande torrfoder tillagat på ett spannmålsfritt recept med välsmakande anka och morötter som skapar en lättsmält och hälsosam kost.
Den optimala nivån av protein och energi låter unga katter mellan 4 och 12 månader fortsätta sin tillväxtresa i en lagom takt.
Det vitaminrika innehållet hjälper din unga katt att bygga upp ett starkt immunförsvar inför ett friskt och långt liv!
Egenskaper
- Stödjer tillväxten hos ungkatter.
- Stärker kroppens eget immunförsvar.
- Spannmålsfritt foder.
Innehållsförteckning
| Fågelprotein | 27,5% |
| Ankprotein | 8% |
| Potatisflingor | |
| Torkad potatis | |
| Potatisprotein | |
| Animaliskt fett | |
| Köttmjöl | |
| Solrosolja | 2,4% |
| Lignocellulosa | 2% |
| Fiskhyrolysat | |
| Betmassa | |
| Rapsolja | 0,6% |
| Torkade hela ägg | |
| Natriumklorid | |
| Äppelpressmassa | 0,4% |
| Tång | |
| Morot | 0,2% |
| Linfrö | 0,2% |
| Cikoriapulver | |
| Yucca schidigera | 0,1% |
| Torkade örter | 0,19% |
Näringsinnehåll
| Näringsinnehåll | Per 100 g |
| Råprotein | 36 g |
| Råfett | 18,5 g |
| Råfiber | 3 g |
| Råaska | 7 g |
| Kalcium | 1,1 g |
| Kalium | 0,65 g |
| Fosfor | 1 g |
| Natrium | 0,55 g |
| Magnesium | 0,1 g |
| Omega-6 | 3,5 g |
| Omega-3 | 0,4 g |