Happy Cat Kitten Fågel
Antal i förpackning: 1
Ett mycket välsmakande torrfoder för kattungar från 5 veckors ålder.
Läs mer
Beskrivning av Happy Cat Kitten Fågel
Produktbeskrivning
Ett välsmakande torrfoder för kattungar från 5 veckors ålder upp till 6 månaders ålder.
Receptet är baserat på lättsmält protein från frigående fågel kompletterat med välsmakande morötter och rosmarin som tillsammans skapar den perfekta grunden för en gynnsam tillväxt.
Fodret innehåller allt som din kattunge behöver för att bygga upp ett starkt immunförsvar och leva ett hälsosamt liv!
Egenskaper
- Stödjer tillväxten hos kattungar.
- Stärker kroppens eget immunförsvar.
- Med smak av fågel.
Innehållsförteckning
| Fågelprotein | 33% |
| Majsmjöl | 10% |
| Animaliskt fett | |
| Rismjöl | 0,5% |
| Köttmjöl | 0,4% |
| Risprotein | |
| Laxmjöl | 4% |
| Solrosolja | 2,4% |
| Lignocellulosa | |
| Fiskhyrolysat | |
| Betmassa | |
| Rapsolja | 0,6% |
| Kaliumklorid | |
| Torkade hela ägg | |
| Natriumklrid | |
| Äppelpressmassa | 0,4% |
| Tång | |
| Morot | 0,2% |
| Linfrö | 0,2% |
| Cikoriapulver | |
| Yucca schidigera | 0,1% |
| Mjölktistel | |
| Kronärtskocka | |
| Maskros | |
| Ingefära | |
| Björklöv | |
| Brännässla | |
| Kamomill | |
| Rosmarin | |
| Salvia | |
| Lakritsrot | |
| Timjan | |
| Koriander | |
| Torkade örter | 0,19% |
Näringsinnehåll
| Näringsinnehåll | Per 100 g |
| Råprotein | 37,5 g |
| Råfett | 21 g |
| Råfiber | 2,5 g |
| Råaska | 7,5 g |
| Vatten | 81,2 g |
| Kalcium | 0,6 g |
| Fosfor | 1,05 g |
| Natrium | 0,55 g |
| Omega-6 | 0,05 g |
| Omega-3 | 0,03 g |