Happy Cat Junior Fågel
Antal i förpackning: 1
Ett mycket välsmakande torrfoder för kattungar från 4 till 12 månaders ålder
Läs mer
Beskrivning av Happy Cat Junior Fågel
Produktbeskrivning
Ett välsmakande torrfoder för kattungar från 4 till 12 månaders ålder. Receptet är baserat på lättsmält protein från frigående fågel kompletterat med välsmakande morötter och koriander som utgör grunden för en gynnsam tillväxt. Det vitaminrika innehållet hjälper din ungkatt att bygga upp ett starkt immunförsvar för ett friskt och långt liv!
Egenskaper
- Stödjer tillväxten hos ungkatter.
- Stärker kroppens eget immunförsvar.
- Med smak av fågel.
Innehållsförteckning
| Fågelprotein | 29,5% |
| Majsmjöl | 10% |
| Animaliskt fett | |
| Rismjöl | |
| Köttmjöl | |
| Risprotein | |
| Laxmjöl | |
| Solrosolja | 1,6% |
| Lignocellulosa | 2% |
| Fiskhyrolysat | |
| Betmassa | |
| Rapsolja | 0,4% |
| Kaliumklorid | |
| Torkade hela ägg | |
| Natriumklorid | |
| Äppelpressmassa | 0,35% |
| Tång | |
| Morot | 0,2% |
| Linfrö | 0,2% |
| Cikoriapulver | |
| Yucca schidigera | 0,15% |
| Mjölktistel | |
| Kronärtskocka | |
| Maskros | |
| Ingefära | |
| Björklöv | |
| Brännässla | |
| Kamomill | |
| Rosmarin | |
| Vise | |
| Lakritsrot | |
| Timjan | |
| Koriander | |
| Torkade örter | 0,19% |
Näringsinnehåll
| Näringsinnehåll | Per 100 g |
| Råprotein | 36 g |
| Råfett | 18,5 g |
| Råfiber | 3 g |
| Råaska | 7,5 g |
| Kalcium | 1,1 g |
| Kalium | 0,6 g |
| Fosfor | 1 g |
| Natrium | 0,55 g |
| Magnesium | 0,07 g |
| Omega-6 | 4 g |
| Omega-3 | 0,4 g |